Jaunieši izveidojuši nodarbību par akciju “Kamparkalns”

Talsu Valsts ģimnāzijas skolnieces izveidojušas izglītojošu nodarbību par akciju “Kamparkalns”, kuru 21. maijā Talsu novada muzejā vadīja ģimnāzijas skolniekiem.

Talsu Valsts ģimnāzijas 10.a klases skolnieces Līva Krista Učelniece un Sanija Krista Kārlsberga Imanta Ziedoņa muzeja jaunrades konkursā “Ideju pavasaris” izvēlējās veidot nodarbību par akciju “Kamparkalns”. Akcija “Kamparkalns” notika 1988. gada 17. septembrī, kad tūkstošiem cilvēku brīvprātīgi pulcējās gājienā pret grants karjeru savienošanu, Kamparkalna norakšanu un rūpnīcas „Kurzeme” paplašināšanu, rokās nesot Latvijas karogus un pašu veidotus lukturīšus.

Līva un Sanija piedalījās Ziedoņa muzeja rīkotajā ievadlekcijā, pēc kuras izveidoja un iesniedza projekta pieteikumu. Nodarbības ideja tika pilnveidota radošajā rezidencē Talsu Valsts ģimnāzijā un vairākās tikšanās reizēs Talsu novada muzejā, lai 21. maijā vadītu nodarbību ģimnāzijas 8.a klases skolēniem.

Jaunietes nodarbībā skolēniem stāstīja par akcijas norisi, skolēni darbnīcās veidoja plakātus, lukturīšus un rokassprādzes, kā arī dziedāja tā laika dziesmas. Nodarbības noslēgumā skolēni devās stilizētā gājienā un pulcējās pie ugunskura, lai pārrunātu nodarbībā iegūto.

Konkursā “Ideju pavasaris” Talsu novada muzeju jaunieši ir izvēlējušies kā visbiežāko pasākuma norises vietu visā Latvijā. 14. maijā notika Talsu Valsts ģimnāzijas jauniešu veidotā nodarbība pedagogiem, savukārt 28. maijā notiks Talsu 2. vidusskolas jauniešu veidotā nodarbība “Pērļu zveja Talsos”.

Ieva Priede,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste izglītojošā darbā