Izstāde “Brīvības cīņu laiks Talsu apriņķī. 1918–1920”

Izstādē “Brīvības cīņu laiks Talsu apriņķī. 1918–1920” uz 10 pārvietojamām planšetēm  atspoguļots brīvības cīņu dramatiskais un sarežģītais laika periods Latvijas vēsturē, sākot no Latvijas Republikas proklamēšanas brīža līdz pat Bermontiādes noslēgumam un Talsu atbrīvošanai 1919.gada 24.novembrī, kas Talsu un apriņķa iedzīvotājiem deva iespēju pakāpeniski atjaunot kara un juku laikos sagrauto pilsētas saimniecību un labklājību. Tas neapšaubāmi bija lielu ambīciju, pretspēku cīņas un ideju sadursmes, arī viszemiskāko kaislību piepildīts laiks, kad, par spīti šaubām un neticībai, tomēr uzausa ilgi gaidītais brīvības rīts mūsu tautai un zemei.

Sagatavota arī lekcija un darba lapa.

Izstādē šobrīd apskatāma neliela muzeja krājumā esošu šā laikposma ieroču kolekcija.

Guntars Tenne,

Talsu novada muzeja speciālists vēstures jautājumos

One thought on “Izstāde “Brīvības cīņu laiks Talsu apriņķī. 1918–1920”

Comments are closed.