Nodarbības pamatskolēniem

Pamatskolēniem piedāvājam aizraujošas un izglītojošas nodarbības un lekcijas

Paši izliet sveces no bišu vaska un uzzināt par seniem apgaismošanas paņēmieniem varēsiet nodarbībā No tumsas uz gaismu, savukārt uzzināt par petrolejas lampām un gatavot parafīna sveces ar mērcēšanas paņēmienu – nodarbībā Vairāk gaismas.

Latvijas dabai veltītā nodarbību ciklā iemācīsieties iepazīt dabas vērtības Mežā, Purvā un Ezerā.  Aprīlī muzejā apskatāma tematiska izstāde Putni un sagatavota tai atbilstoša nodarbība.

Nodarbībā Iepazīsti mākslu varēsiet iepazīt aktuālās mākslas izstādes un veidot darbus monotīpijas tehnikā. Sietspiedes tehnikā apdrukāt maisiņus vai citus līdzpaņemtos audumus iespējams nodarbībā Auduma apdrukas darbnīca.

Nodarbībā Mini, mini mīkliņu vingrināsiet prātu, minot latviešu tautas mīklas un izpētot mīklu atminējumos – priekšmetus no muzeja krājuma. Iepazīt skaitāmpantus, latviešu tautas rotaļās un spēles varēsiet nodarbībā Latviešu tautas rotaļas un spēles. Izprast latviešu seno rakstu zīmju nozīmi, atpazīt tās uz dažādiem priekšmetiem un spēlēt latviešu zīmju bingo varēsiet nodarbībā Zīmes. Iepazīt muzejā esošo naudu un uzzināt, kad un kāpēc tika izveidota nauda, iespējams nodarbībā Ko stāsta nauda.

Uzzināt par seniem apgaismošanas paņēmieniem un izliet sveces no bišu vaska varēsiet nodarbībā No tumsas uz gaismu, savukārt uzzināt par petrolejas lampām un gatavot parafīna sveces ar mērcēšanas paņēmienu – nodarbībā Vairāk gaismas.

Nodarbībā Sibīrija grupās pētīsiet 1941. un 1949. gada deportāciju notikumus, nodarbībā Krasta bangas iepazīsiet fotogrāfijas, dokumentus un atmiņas par 1949. gada 25. marta deportāciju. Notikumus un atmiņas par barikāžu laiku uzzināsiet nodarbībā Vēstījums par barikāžu laiku.

Iepazīt Talsu ikdienu pagājušā gadsimta 20. un 30. gados varēsiet nodarbībā Fotogrāfiju stunda “Talsi 20. gadsimta 20. un 30. gados”. Orientējoties pa Talsu pilsētu varēsiet pārbaudīt iegūtās zināšanas spēlē Kā es gāju Talsus pētīt. Uzzināt par senu, nepazīstamu priekšmetu pielietošanu un paši izvēlēties starp „meļu” piedāvātajām versijām iespējams nodarbībā Melu klubs.

Uzzināt, kā radās pogas, kāpēc cilvēki sāka sūtīt apsveikumu kartiņas un pogas pārvērst par daļu no svētku apsveikuma kartiņas iespējams nodarbībā Svētku kartiņas no pogām.

Piedāvājam arī dažādas lekcijas un mācību un izziņas materiālus.

Informācija un pieteikšanās: tālr. 63222770, 29102628.

Jums ir ideja vai vēlaties citas nodarbības? Sūtiet ziņu galvenai speciālistei izglītojošā darbā ieva.priede@talsi.lv

• skolēnu grupai muzeja teritorijā, ja ar izglītības iestādi ir noslēgts līgums – € 0.40 personai;